mehmet seven

Merhaba arkadaş!
Adım Mehmet. İsmim Türkiyenin en çok kullanılan ismi.Fakat soyadım bir o kadar nadir bulunan bir soyad. Bu soyad ilk okul yıllarımdan beri espri konusu olmuştur. Sözüm onlara arkadaşlarım genelde soyadımı ingilizce okuyarak 'sevın' veya kısaca 'yedi' derler. Soyadım Seven efendim. Şimdi sizede bir espri hakkı doğdu tebrikler :)

Kısaca halimi sizlere tanıtayım. Sakarya Üniversitesi - Bilişim Sistemleri Mühendisliği bölümünde top koşturmuş, Koç Sistem bünyesinde geliştirici olarak çalışan, 2008 yılından beri yazılım işleri ile uğraşan, birçok konu ile kafası karışık, ubuntu ile takla atıp amuda kalkan, bazen mutlu bazen kederli bir Allah kuluyum.

Türkü dinler, at biner, çok pis futbol oynarım. Zaman zaman boş konuşup, uydurdukça uydururum. Hayattaki mottosu "az ye, az konuş, az uyu" olan biri olmakla birlikte az yiyip, az konuşup, çok uyuyan bir model olduğumu söylemekte fayda var. Yazılım teknolojilerinden vakit buldukça Matematik, Fizik ve Tarih ilimleri ile alakadar oluyorum.

Genel olarak web geliştirme ile ilgilenmekle birlikte, mobil geliştirmeden de geri durduğum söylenemez.

Ağırlıklı olarak JavaScript ve sağlamış olduğu bilimum teknoloji ile yazılım geliştiriyorum.


{A}Sosyal Olmaya Çalışıyoruz


Ara Sıra Çalışıyoruz

jQuery & PHP İleri Seviye Örnek Uygulama Eğitim Seti
2012 yılının Ocak ayında tamamladığım bir eğitim setidir. jQuery konusunda temel seviye derslerden ziyade, daha ileri taşıyabilecek kaynak eksikliğinden mütevellit hazırlamış olduğum görsel eğitim setidir. Set içerisinde PHP ve jQuery kullanılarak ileri seviye örnek uygulamalar geliştiriliyor. Bu eğitim setinden PHP yerine, .NET veya JAVA ortamında geliştirme yapan arkadaşlarda faydalanabilirler.

Mehmet Seven - jQuery Eğitim Seti

Şu adresten eğitim setine erişebilirsiniz.


Sakarya Üniversitesi - Javascript Eğitimi
2015 yılında, Sakarya Üniversitesi bünyesinde Bilgisayar Bilimleri ve Mühendislik Fakültesi öğrencilerine vermiş olduğum 7 hafta ve 14 saat süren sertifikalı bir eğitimdi. Katılım oldukça iyiydi ve birlikte 7 hafta keyifli anlar yaşadık :)

Mehmet Seven - javascript dersleri


Sıfırdan Her Yönüyle Node.JS Eğitim Seti
2018 yılının Ocak ayında tamamladığım bir eğitim setidir. Node.JS'i her yönüyle öğreneceğiniz, sıfırdan başlayan bir set. Zaten setin başlığı da, "Sıfırdan Her Yönüyle Node.JS". Yani, hiç JavaScript bilmeyenler ve hatta bu güne kadar programlama ile hiç ilgilenmemiş olanlar bile yararlanabilirler. Bu eğitim setindeki Node.JS dersleri ile sağlam bir temel atıp, ileri seviyeye geleceğinize inanıyorum.

Mehmet Seven - node.js dersleri

Şu adresten eğitim setine erişebilirsiniz.


Sıfırdan Her Yönüyle React & Redux Eğitim Seti
2018 yılının Haziran ayında tamamladığım kurstur. Node.JS ve JavaScript kursundan sonra front-end tarafına devam niteliğinde olan React, Redux, Next.JS gibi konuları sıfırdan tüm yönleriyle anlattığım kurs efenim.

Mehmet Seven - node.js dersleri

Şu adresten eğitim setine erişebilirsiniz.

Bunların dışında irili ufaklı birçok internet projesi bulunuyor ama şimdi buraya yazmaya üşeniyorum :)
İleride daha yakından tanışmak dileği ile :)