Geçtiğimiz aylarda Sakarya Üniversitesi, Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesinden, KoçSistem'e bir söyleşi daveti geldi. Bizde o sıralarda KoçSistem insan kaynakları direktörlüğünün yürüttüğü "Level Up" programını tanıtmak için üniversitelere seminere gitmeyi planlıyorduk zaten. Bu programı, üniversite öğrencilerine staj veya part time çalışma imkanı sağlayıp, okul bitiminde de kadroya almayı planlayan bir süreç olarak özetleyebiliriz. Hal böyle olunca gelen daveti kabul edip, etkinliğe katılma kararı aldık.

Söyleşinin amacı, yazılım sektöründeki son gelişmeleri konuşmak ve öğrencilerden yazılım sektöründe kariyer yapmak isteyenlerin kafasındaki soruları, direkt olarak sektörün içinden gelenlere sormasını sağlamaktı. Etkinliğe Burak Özkan, Vatanay Özbeyli ve bendeniz konuşmacı olarak katıldık.

Başlangıçta Burak Özkan, sektörün parlayan yıldızı IoT hakkında giriş mahiyetindeki, "Bir Mühendisin Gözünden IoT" başlıklı konuşmasını yaptı.
Burak Özkan

Sonrasında Vatanay Özbeyli, "Tasarımın Evrimi" başlıklı konuşmasını yaptı.
Burak Özkan

Vatanay Özbeyli'nin sunumu;Ben herhangi bir teknik sunum yapmadım. Etkinlik sonundaki söyleşide bulunarak okul hayatından iş hayatına geçiş sürecinden ve Level Up programından bahsettim.Bu konular hakkında gelen soruları cevapladım. Dinleyici arkadaşlar konuşmamın ufak bir kısmını videoya almışlar.Video kalitesi her ne kadar kötü olsada, en azından dinleyebilirsiniz :)

Bu arada, etkinliği 17 Aralık 2015 tarihinde yaptık ve ben yine üşengeçliğim sebebiyle bloguma yaklaşık 3 ay sonra bu yazıyı yazdım :)

nodejs dersleri