Merhabalar,
Uzun süredir iş arkadaşlarım tonla yazılım işi yaptığım halde kişisel bir blogum olmaması konusunda eleştrip, blog tutup bildiklerimi, öğrendiklerimi bu blog üzerinden paylaşmam konusunda istekte bulunuyorlardı. Bu, sanırım terzinin kendi söküğü ile alıp veremedikleriyle alakalı bir durum.Sonunda istedikleri oldu ve kişisel bir blog açma kararı verip bunu gerçekleştirdim.

Kısaca aciz halimi sizlere tanıtayım. Sakarya Üniversitesi - Bilişim Mühendisliği bölümünde top koşturmuş, 2008-2009 yıllarından beri yazılım işleri ile uğraşan, birçok konu ile kafası karışık, ubuntu ile takla atıp amuda kalkan, bazen mutlu bazen kederli, acizane bir Allah kuluyum :)
Türkü dinler, at biner, çok pis futbol oynarım. Zaman zaman boş konuşup, uydurdukca uydururum. Yazılım teknolojilerinden vakit buldukça Matematik, Fizik ve Tarih ilimleri ile alakadar oluyorum.

Bu blogda muhtemelen symfony , nginx , node.js , javascript , jquery , express , vagrant , chef gibi konular üzerine teknik yazılar bulacaksınız.

Son olarak bu blog'da kullandığım teknolojilerden bahsedip yazıyı tamamlayalım. Web sunucusu olarak Nginx kullanmayı tercih edip üzerine Node.JS tabanlı Ghost kullanarak karamel puding havası yarattım. Şimdilik iyi görünüyor. İleride hayırlısı..

Hoşçakalın!

nodejs dersleri